Současné trendy chovatelů domácích mazlíčků ve Spojených Státech Amerických

V roce 2011 utratili američtí majitelé domácích mazlíčků 54 miliard amerických dolarů na výdaje spojené s jejich chovatelskou vášní, což je přibližně sedmadvacetinásobek toho, co utratí majitelé domácích zvířat v pětkrát větší Číně. Největší část z toho jde samozřejmě na krmivo a běžné chovatelské potřeby, jako jsou pelíšky, obojky, hračky, vodítka a podobné, ale dáno je to také americkou posedlostí dokonalým vzhledem, objem zvířecí „krásy“ se na dané sumě podílí přibližně jednou desetinou a stále narůstá. Běžnou praxí se ve Spojených Státech stává tetování pro zvířata, piercingy, náušnice, ale dokonce i facelifty zvířecích tlamiček, speciální zubní pasty s kuřecí příchutí, pleťové masky a podobné procedury, bližší spíše lidem. Stále větším hitem se stávají také implantáty varlat po kastraci, američtí majitelé psů totiž mají za to, že zvíře pak nebude po zákroku frustrováno. Ceny těchto implantátů se pohybují od 119 až po téměř 600 amerických dolarů. Dále také američtí domácí mazlíčci podstupují zákroky, které ulehčují jejich majitelům soužití se zvířaty v domácnostech. Mezi takové zákroky patří například odstraňování drápů, aby zvířata naškrabala nábytek, vytrhávání zubů, aby nekousala a podobné zákroky. Mnoho amerických asociací chovatelů zvířat nicméně správně namítá, že tyto zákroky nejsou pro zvířata přirozená a zvířata při nich spíše trpí.

Vedle výše uvedených „výstředností“, nejsou Američané žádní troškaři ani v oblasti běžných chovatelských potřeb a tak každý majetnější majitel dopřává svému mazlíčkovi komfort v podobě speciálních pelíšků. Mezi takové pelíšky patří například ortopedické pelíšky s paměťovou pěnou, aby zvíře mělo podobný komfort jako člověk, různé designové pelíšky, které navrhují dokonce i renomovaní módní návrháři, aby se mazlíčci cítili „in“ nebo například pelíšky s monogramy psů nebo jejich majitelů. Nejvíce prodávané jsou nicméně pelíšky, které zaručují snadnou údržbu a odolnost vůči opotřebení, což má chovatelům opět zaručit co nejméně práce s jejich nejlepšími přáteli.

A nakonec pár statistických údajů týkajících se domácích mazlíčku v USA. Tyto údaje byly sesbírány v celoamerickém průzkumu majitelů mazlíčků rok 2011 – 2012.

 

PSI

-ve Spojených Státech je chováno přibližně 78,2 milionů psů

- 39% amerických domácností vlastní alespoň jednoho psa

- většina majitelů (60%) má jedno psa

- 29% majitelů má dva psy

- 21% vlastněných psů pochází z útulků

- průměrně utratí každý majitel 248 amerických dolarů na veterinární návštěvy (očkování, běžné návštěvy) ročně

- 78% vlastněných psů je kastrováno

 

KOČKY

- ve Spojených Státech je chováno přibližně 86,4 milionů koček

- 33% amerických domácností vlastní alespoň jednu kočku

- 52% majitelů vlastní více než jednu kočku

- průměrně mají majitelé dvě kočky (2,2)

- 21% vlastněných koček pochází z útulků

- průměrně utratí každý majitel 219 amerických dolarů na běžné veterinární návštěvy ročně

- 88% vlastněných koček je kastrováno

Příspěvek byl publikován v rubrice Domácí zvířata a chovatelské potřeby ve světě. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>