Hledejte nejekonomičtější lety

starověký egypt města plzně

Města starověkého Egypta - Starověký Egypt

Hlavní města starověkého Egypta se v různých obdobích měnila. Projdeme si postupně všechna hlavní města – od Hierakonpole, města z predynastického období, až po Alexandrii. Ta byla posledním velkým hlavním městem.

Faraoni starověkého Egypta - Starověký Egypt

Faraon byl (po sjednocení jižní a severní části Egypta) pán obou zemí a byl zárukou jednoty Egypta. Na hlavě nosil pšent - dvojitou korunu.

Starověký Egypt –

Celý Egypt pak byl rozdělen na řadu krajů, jejíchž správci měli řadu pravomocí. Ke správě sloužil i početní úřednický aparát písařů, kteří měli i řadu dalších znalostí, vyznali se třeba ve finančnictví, technické či vojenské oblasti.

Čeští egyptologové našli zatím největší balzamovací skrýš...

Téměř 400 velkých nádob se zbytky různých materiálů, které se používaly při starověkých egyptských balzamovacích rituálech, objevili čeští egyptologové na své koncesi v Abúsíru. „Je to největší mumifikační depozit známý ze starého Egypta...

Veřejný život ve starověkém Egyptě ; výklad. 1 |

Knihovny pod jednou střechou. Využijte komfort a jednoduchost prohledávání fondů desítek českých knihoven současně. Využijte služeb knihoven, objednávejte, stahujte - kdykoliv a kdekoliv.

Starověký Egypt –

Ve starém Egyptě se postupně ustálil text, dnes známý jako Kniha mrtvých. Nebyl to však jeden přesně daný dokument, jedná se o souhrnný název celé řady spisů, dávaných mrtvému na jeho poslední cestu.

Egypt – faraoni Egypta, cestování do Egypta, starověký Egypt a...

Podmořský svět jako z National Geographic, tajemné mumie, báječné poklady ukryté v hrobech faraónů, pyramidy a v neposlední řadě prosluněné pláže obehnané hotely – to jsou důvody, proč se z Egypta stala jedna z nejprofláknutějších...

Egypt – Wikipedie

Egypt, plným názvem Egyptská arabská republika (arabsky جُمهورِيّةُ مِصرَ العَرَبيّةِ‎), je transkontinentální země překlenující severovýchodní roh Afriky a jihozápadní roh Asie pozemním mostem tvořeným Sinajským poloostrovem.

Knihovny ve starověkém Egyptě – Wikisofia

V Egyptě se věřilo v magickou moc písma, která pocházela od Bohů. Podle legend vymysleli první písmo bůh Thovt, který je označován jako „Pán spisů a knih“ a ochránce všech písařů, a bohyně písma Sešat.

Starověký Egypt – Wikipedie

Specifické podmínky nilského údolí a pravidelných nilských záplav umožnily v kontrastu s omezenými možnostmi tehdejší Sahary velice brzy přeměnit okraje záplavové oblasti na vysoce výnosnou zemědělskou půdu, a to pouhými jednoduchými...

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

99 procent uspokojených klientů

Cena nejnižší garantovaná

Slevové letenky za výhodné ceny

Kupte si nejlevnější letenky do míst, která vás ohromí svou krásou nebo zvláštností.

Objevit letenky